• Tüm Kategoriler
  • One Spray Tattoo Türkiye’nin ilk Airbrush Geçici Dövme boyasını üretti

   One Spray Tattoo Türkiye’nin ilk Airbrush Geçici Dövme boyasını üretti

   Tüm dünyada büyük ilgi gören geçici dövme merakı Türk girişimciyi ihracatçı yaptı. Türkiye’de ilk defa kınayı sprey haline getiren One Spray Tattoo, şimdi de Airbrush olarak adlandırılan geçici dövme boyalarının imalatını tamamladı. Tamamı ithal olarak yurt dışından getirilen Airbrush boyaları artık yerli imalatla ve helal sertifikalı üretilerek yurt dışına ihraç edilmeye başlandı.



   Türkiye’de büyüklüğü 360 milyon dolara ulaşan geçici dövme ve hint kınası pazarı Türk firmalarının üretime girmesiyle ithalat kıskacından kurtuluyor. Kınanın Türk kültüründe vazgeçilmez bir yeri olduğunu anlatan One Spray Tattoo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Yalçınkaya, “Kendi kültürümüze ait kına desenlerini dahi Çin’den ithal eder hale geldik. Biz tamamen yerli ve milli desenleri kullanarak sağlıklı dövme boyaları, dövme şablonu ve sprey kınalar üretiyoruz. Türkiye’de ilk defa dövmecilere ve hint kınası dövmesi yapanlara özel body paint adı verilen yerli airbrush boyamızı ürettik. 1 yılık Ar-Ge çalışmasının ardından Amerika’da Çin’de üretilen boyaların daha kalitelisini  tamamen yerli imkanlarla seri üretime soktuk. İlk etapta 100 ml ve 6 renk olarak 50 bin tüp dövme boyasının imalatını tamamladık.  İlk üretimin büyük kısmını Azerbaycan, Irak ve Libya’ya ihraç ettik. Hedefimiz 150 milyon dolara ulaşan dövme malzemeleri ithalatının tamamını yerli hale getirmek ve Avrupa’ya ihracat yapmak” diye konuştu. 





   5 bin TL yatırımla ayda 6 bin Tl kazanç

   Türkiye çapında bayilik ve francheise çalışmalarına başladıkları bilgisini veren Yönetim Kurulu Başkanı Yalçınkaya, “Şu anda 20 bayiye ulaştık. Özellikle Güneydoğu Anadolu ve Sahil kesiminden büyük talep alıyoruz. Geleneksel kına ve dövme uygulamalarına yeni bir bakış açısı getirdik. Kendi işini kurmak ve Geçici dövmeyi meslek olarak yapmak isteyenlere Airbrush adı verilen profesyonel ekipmanlı setler hazırladık. Yatırımcılar 5 bin TL tutarındaki bir seti aldıklarında 1 ay içinde yatırımlarını amorti ederek ayda 6-7 bin TL’ye kadar kazanç elde edebiliyor. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere anahtar teslimi dövme standı kuruyoruz. Şu anda pek çok alışveriş merkezinde ve dövmecide standlarımız faaliyet gösteriyor” diye konuştu.





   Kına gecelerinde Kına yerine Sprey Kullanılıyor

   Geçici dövme alanında Türkiye’de ve dünyada marka olmak istediklerini anlatan Yalçınkaya, “Klasik dövme modellerinin yanısıra kendi özgün tasarımımız olan yerli ve milli değerlerimizi de şablon haline getirdik. Şu anda çok tercih edilen Göktürkçe ve Türk bayrağı desenlerimiz. Kalıcı dövme yaptırmaktan çekinen veya dövme sildirme zahmetine katlanmak istemeyen kişiler geçici dövme ile 1 hafta boyunca istedikleri desenleri kullanabiliyor. Sudan yağmurdan ve denizden etkilenmeyen ürünümüzü kolonya ile 5 saniyede silebilirsiniz. Cilde zarar vermeyen sertifikalı kına ve gıda boyalarından ürettiğimiz dövme spreyinin tüm dünyada geçerli FDA sağlık sertifikası olması sayesinde pek çok ülkeden ihracat talebi aldık. Katıldığımız fuarlarda ürünümüzü inceleyen pek çok uluslararası yatırımcı bize ortaklık teklif ediyor” şeklinde konuştu.


    

   20.09.2018

   Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri                      

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.