• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.
   Geçici Dövme Yapımı

   Spreydovme.com bünyesinde a'dan z'ye her ihtiyacı karşılayacak kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

   Kökeni MÖ 2000 yılına kadar uzanan dövme, kimi kültürlerde topluluk geleneği olarak uygulanırken kimi kültürlerde ise beden süsleme aracılığıyla bireysel bir ifade yöntemi olarak kullanılır. Geçici dövme, acısız ve kolay uygulanabilir olması ile daha yaygın talep görür. Dövme yaptırma ya da desen seçimi konusunda tereddütlü iseniz uzun süre deride kalmayan ve istendiğinde kolaylıkla temizlenebilen geçici dövmeyi tercih edebilirsiniz. Spray Tattoo, Henna Tatoo olarak da satışta olan geçici dövmeler ihtiyaca ve talebe göre farklılık göstermektedir.

   Geçici Dövme Hangi Malzemelerle Yapılır?
   Geçici dövmenin ana malzemesi, Hint kınası ve dövme spreyidir. Sprey dövme ile hazırlanan hazır geçici dövme kiti edindiyseniz stencil de denilen dövme şablonları kullanabilirsiniz. Püskürtme yolu ile kullanılan basınçlı kutudaki spreyi cildinizin üzerine yapıştırdığınız desen şablonunun üzerine sıkarak, ilave bir çizim aletine gerek kalmaksızın kullanabilirsiniz. Malzeme kalitesi ve uygulama türünün geçici dövme fiyatları üzerinde belirleyici olduğunu unutmamalısınız.

   Geçici Dövme Nasıl Uygulanır?
   Geçici dövmeyi uygulamadan önce işlem yapacağınız yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız desenin önceden şablonunu çıkararak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Doğrudan püskürtme yaparak ya da hint kınası yardımıyla dövme yapabilirsiniz.

   Kına ile Geçici Dövme nasıl Yapılır?
   Hint kınası ile dövme yapacaksanız kına kitinin içindeki konik çizim ambalajının ucunu dikkatlice kesiniz. Ne kadar uçtan kesim yaparsanız o kadar ince çizgiler elde edersiniz. Uygulama esnasında ambalaja kontrollü şekilde bastırarak deseninizi oluşturabilirsiniz. Kullanım sonrasında şablonları geri etiketine yapıştırınız. Bu sayede geçici dövmeyi birden fazla kez kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında kınanın kurumasını beklemelisiniz. Kuruduktan sonra işlem yaptığınız bölgeyi aşındırmadan yavaş hareketlerle yıkamalısınız.

   Sprey ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır?
   Geçici dövme yaparken sprey kullanacaksanız geçici dövme şablonu edinmelisiniz. Sitemizden 2500’den fazla dövme şablonundan istediğinizi seçerek kullanabilirsiniz. Şablonu temiz ve kuru cildin üzerine yapıştırarak, spreyi sıkmalısınız. Desenin tümüyle oluştuğundan emin olduktan sonra dövmeyi dağıtmadan yavaşça şablonu kaldırmalısınız. Geçici dövme kuruyana kadar beklemelisiniz. Eğer gerekiyorsa ıslak bir kolonyalı pamukla etrafa sıçrayan noktaları desene zarar vermeden dikkatlice silebilirsiniz.
   Geçici dövme yaptıktan sonra cildinizde herhangi bir yanma, kaşınma ve kızarıklık olursa uygulama yaptığınız bölgeyi hemen yıkamalı ve herhangi bir alerjik duruma karşı doktorunuza danışmalısınız.

   Geçici Dövme Kaç Dakikada Kurur?
   Geçici dövmeyi uyguladıktan sonra yaklaşık 1 ile 10 dakika arasında bir süre dövmenin kurumasını beklemelisiniz. Bu süreyi ne kadar uzatırsanız dövmenin o kadar kalıcı olacağını unutmayınız.

   Geçici Dövme Kaç Saat Sonra Yıkanır?
   Geçici dövmenizi kına ile yaptıysanız kuruduktan sonra üzerinden oluşan tortuyu eliniz ile aşındırma yapmadan hafifçe soymalısınız. Tüm tortuların temizlendiğinden emin olduktan sonra gerek görüyorsanız desen bölgesini yumuşak hareketlerle yıkayarak temizleyebilirsiniz. Spre ile dövme yaptıysanız tortu oluşmaz kendiliğinden kurumaya bırakabilirsiniz.

   Geçici Dövme Ciltte Kaç Gün Kalır?
   Geçici dövme, ortalama 1 ile 2 hafta sonrasında silinmeye başlar. Eğer desenli bölge, su ve güneş ışığı ile çok fazla temas etmeyen bir yüzey ise bu süre uzayabilir.

   Geçici Dövme Nasıl Silinir?
   Geçici dövmenizi silmek istiyorsanız kolonyalı mendil ile silebilir veya bol sıcak su ile yıkamalısınız. Eğer yeni yaptırdığınız ve fazla miktarda boya kullandığınız bir dövme ise sabun da kullanabilirsiniz. Bölgeyi yıkayıp temizledikten sonra hafif hareketlerle kurulayarak kremle nemlendirebilirsiniz.

   Geçici Dövme Nasıl Daha Kalıcı Olur?
   Geçici dövmeyi uygularken ne kadar bol miktarda kına sürerseniz kalıcılık süresi de o kadar artar. Sprey dövme ile dövme yapıyorsanız spreyi sıktıktan ve kuruduktan sonra pudra ile kalıcığını uzatabilir ve daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla birlikte geçici dövmenizi ne kadar uzun süre kurumaya bırakırsanız daha belirgin bir renge sahip olur ve silinmesi de daha fazla zaman alır. Geçici dövmenin teninizdeki kalıcılığı, su ve güneş ile temasına göre değişiklik gösterir.

   Geçici Dövme Yaptırmak İçin Yaş Sınırı Kaçtır?
   Kalıcı ya da geçici dövme fark etmeksizin dövme yaptırmak için yaş sınırı, 18’dir. Reşit olmayan kişilerin dövme yaptırması, ebeveynlerinin izni ve kontrolüne bağlıdır.

   Sprey Dövme Zararlı mıdır?
   One Spray Tattoo Markalı Sprey dövmeler cilde zarar vermeyen kozmetik boyalardan üretilmiştir. 

   Dövme Şablonu ve Sprey Dövme nerede satılır?
   www.spreydovme.com sitemizde 2500 farklı dövme deseni ve sprey dövme temin edebilirsiniz. Tamamen yerli üretim olup kaliteli malzemeden üretilmiştir.
   Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri                      

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.